LAJME

Dy motra kosovare vd.esin në një aksident në Gjermani, katër të tjerë të lënduar

SHARE TWEET SHARE EMAIL COMMENTS
Dy shtetase kosovare kanë humbur jetën ditën e djeshme në një aksident rrugor në Gjermani.

Sipas mediave gjermane, vikt.imat që humbën jetën në këtë aksident janë motra, të martuara për dy vëllezër me iniciale H.Sh dhe F.Sh.

Vikt.imat janë me origjinë nga Gjakova.

Në raportim e mediave gjermane theksohet se përpos vikti.mave, të lënduar nga ky aksident mbetën edhe katër persona të tjerë, transmeton “Balkanëeb”.

Në aksidentin tragjik u përfshin dy makina tip Mercedes dhe Opel dhe përplasja e tyre rezultoi fatale për dy motrat kosovare.

Ndërkohë raportohet në gjendje të rëndë shoferi i makinës tip “Opel”, i cili po lufton për jetën si pasojë e plag.ëve të marra.

Comment here