LAJME

Çmendet moti, rikthehet dimri i ftohtë parashikimi i muajit mars është i frikshëm

Ndryshimi I motit do të jetë I befasisësh, ku nga një ditë me diell do të rikthehen vranësirat dhe koha e keqe.

Sipas meteoalb parashikohet një moti I paqëndrueshme dhe me shira lokal në të gjithë rajonet e Shqipërisë veçanërisht në ato veriore.

Ja si e parashikojnë:

“Pas fundjavës pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend, më i dukshëm ky ndryshim në prezencën e vranësirave dhe reshjeve ku nuk do të mungojë edhe dëbora në zonat malore. Vlen të theksohet se pikërisht DITA E VERES pritet të mos sjellë kushte të favorshme të motit; mot më i ftohtë se fundjava që na pret si edhe prezencë e reshjeve.

Parashikohet që muaji MARS të surprizojë me motin edhe përtej Ditës së Verës. Gjithashtu nuk do të mungojnë reshjet e dëborës në zonat malore. Parashikohet që muaji mars të surprizojë me motin edhe përtej Ditës së Verës.”, njofton Meteoalb.

Comment here