KURIOZITETE

Kam nje vajze me kunaten(gruan e vellaut) por tani mbasi ka lindur kam frike qe….

Kam gjithe keto vite qe e vuaj kete histori sepse sa here qe e shoh mbesen(qe ne te vertet eshte ime bije) ne sy dridhem.

Nuk e di se ku e gjej forcen qe nuk shkoi ta shtrengoj fort ta perqafoj dhe t’i them se une jam babi i saj, por e di qe qe kjo do te shkaktonte shumr vuajtje shume dhimbje dhe mbinte gjitha kam frike se ajo do te me urreje. E mendoj pastaj qe po ta marr vesh gruaja ime dhe vellau im qe une dhe nusja e ti kemi pasur nje m.ardhenie do te behej t.ragjedi ne shtepin tone, e di qe kjo eshte gjeja me e shemtuar qe mund t’i beje vellau vellaut por kohen mbrapa nuk mundem me e kthy. Ajo qe ndodhi ka ndodh dhe fryt i asaj lidhje eshte vajza ime qe mendon se me ka xhaxha.

Une kisha 4 vjet i martuar kur u martua edhe vellau im ne se bashku jetonim ne nje shtepi te madhe dmth ne shtepin e prinderve.

Une dhe kunata filluam te ngacmoheshim me gjeste duke u shikuar ne sy po pa u vrejt prej askujt tjeter ne shtepi, dhe ne momentin e pare qe mbetem vet ndodhi ajo qe se kishim menduar kurre.

Gruaja ime eshte nje gru puntore dhe kujdeset per ne mirepo kurre se ka mbajt veten edhe kjo me ka mungu shume.

Kur gruaja e vellaut ( kunata) mbeti shatetzan me tregoi qe ky femije eshte i imi une u ngriva nuk e deshiroja kete sepse kisha frik qe sekreti yne do te zbulohej dhe ende po kam frike qe nje dit do ta zbulojn se une jam babi i saj, dhe kam frike qe do te humb njerezit e familjes sime une me te vertet e bera kete poshtersi por une e dua vellaun tim.

Gjate shtatezanis se kunates sime une fillova dhe i beja llogarit sa here qe llogarisja ditet aq me shume isha i bindur se une isha babi i femijes saj.

Kur lindi vajza dhe filloi te rritej ishte kopja ime komplet te gjithe thonin qe me ngjan por une ndergjegjien nuk e kam te qete pas asaj qe kam bere sepse une dhe kunata sot nuk kemi asnje lidhje bashk sepse kishim frik qe do te na zbulonin, por ndergjegjia spo me le te qete sa her e shikoi vellaun tim me duket sikur mi lexon mendimet e tash po du mu largu prej asaj shtepije sepse nuk po ndihem mire

Comment here