KURIOZITETE

Banorët dëgjonin të qara që vinin nga varrezat gjatë natës, në mëngjes nuk u besojnë syve kur shikojnë pranë dy varreve

Një i porsalindur që është braktisur në një varrezë, fatmirësisht ka mbijetuar.

Një fëmijë 2 muajsh u gjet i braktisur në një varrezë të infektuar me minj.

Për fat të mirë, klithma e tij ka kapur vëmendjen e banorëve të ndërtesave të afërta që kanë nxituar për shpëtimin e tij, shkruan ShkodraNews.

Djali i vogël u dërgua në spital ku mjekët thanë se ai kishte qendruar në varreza për disa orë.

Ndërsa autoritetet kanë gjetur nënën e foshnjes.

“Një fqinj e gjeti foshnjën kur e dëgjuan atë të qajë, ata lajmëruan mjekët”, tha një nga banorët për “Daily Mail”.

“Ata thanë se fëmija ishte lënë aty gjatë gjithë natës, mund të kishte qenë shumë më keq nëse askush nuk do ta kishte dëgjuar duke qarë”.

“Fatmirësisht fëmija ka shpëtuar nga qentë endacakë dhe brejtësit në varreza, kjo falë hirit të Perëndisë, që tani është i sigurtë”.

Nëna e fëmijës u arrestua për shkak të braktisjes së të miturit.

Çfarë mendoni për këtë histori

Comment here