KURIOZITETE

Pas 20 vitesh martese me perzune nga shtepia qe nuk po lindja femije por faji ishte ….

Kisha 20 vjet martese isha e martuar ne nje fshat, gjate kesaj periudhe une dhe burri tentuam per femi por nuk patem sukses dhe gjithmone fajin ma lenin mua se une smund te lindja e gjithmone me poshtruan dhe me akzuan sa qe nje dite pas 20 viteve kontribut dhe mund ne ate shtepi ku kam punuar e jam kujdesur per burr per vjehrri e ne fund me perzun nga shtepia sikur te mos isha asgje me prekteksin qe une nuk mund te lindja.

U ndava dhe pas nje kohe vazhdova jeten time me martuan prap dhe deshi zoti une linda nje vajze sepse une isha shume mire por faji kishte qene te ish burri sepse ai ishte steril.

Nje dit ish burri me telefoni dhe me kerkoi falje qe me kishe akuzuar pa faj sepse kishte kuptuar qe problemi ishte tek ai se edhe pas marteses se dyt ai nuk kishte gjetur femi dhe pas shume kontrollave ai e kishte kuptuar qe faji kishte qene gjithmone tek ai e jo te une, mirepo e falenderoj zotin qe une kam nje familje te shendosh e te lumtur me burrin e dyt edhe pse familja dhe ish burri i pare me shkaterroi psiqikisht dhe shpirtnisht mirepo zoti eshte i drejte me te pafajshmin dhe gjithmone i’a hap dyert ne kete jete.

Comment here